تهران، دیباجی جنوبی

بن بست رحیمی، پلاک 104، واحد 8

021-26656130

پاسخگویی در ساعات اداری

روزهای زوج

از ساعت 9:30 تا 14:00

گزارش شش ماهه کمپین نان و سلامتی، اردیبهشت تا آبان 99

جمعه 23 آبان 1399

 

بنیاد خیریه حضرت علی (ع)، همزمان با شیوع کرونا و بحران­‌هایی که به دنبال داشت، از اردیبهشت ماه سال جاری و آغاز ماه مبارک رمضان، کمپین نان و سلامتی را با همکاری موسسه توسعه پایدار اردیبهشت و با محوریت کمک به هموطنان نیازمند، به ویژه زنان سرپرست خانوار در شهر زاهدان و محلات و روستاهای اطراف آن آغاز و از ماه­‌های بعد این طرح را با همکاری خانه هدی ادامه داد. به دلیل موفقیت این طرح و استقبال شما هموطنان عزیز و درخواست اهالی این روستاها، اجرای این طرح تا امروز ادامه پیدا کرده ­است و امید است که با یاری شما عزیزان در ماه­‌های آینده نیز ادامه یابد.

گزارش­هایی که از تاثیرات این طرح بر زندگی هموطنان عزیزمان دریافت شده است، نشان می‌­دهد که این قدم به ظاهر کوچک بنیاد، تنها کمک به تامین نان روزانه و صابون خانواده‌­ها نبوده ­است؛ اهالی این مناطق توانسته‌­اند با صرفه­‌جویی در هزینه نان، اجاره خانه، امور درمانی و پزشکی خود را پرداخت کنند و مهم­تر از همه اینکه احساس کرده­‌اند هم­ وطنانشان با آن­ها همدل بوده‌­اند.

در ابتدا هدف اصلی این طرح حمایت از زنان سرپرست خانوار بود، اما به دلیل شرایط خاص این دوران و فشار اقتصادی ناشی از آن، تعدادی از خانواده­‌های نیازمند دیگر نیز مشمول این طرح شدند. در ادامه، گزارش شش ماهه فعالیت این کمپین از ماه اردیبهشت تا پایان مهرماه ارائه می­‌شود:

  • کل مبلغ واریز شده از اول اردیبهشت تا پایان مهرماه: 1،603،316،037 ریال
  • کل مبلغ هزینه شده از اول اردیبهشت تا پایان مهرماه: 1،345،074،000 ریال
  • مبلغ مانده: 258،242،037 ریال

اسامی روستاهای هدف در این طرح:

· پدگی
· چشمه 1
· چشمه 2
· روستای کورین
· روستای سیادک
· روستای چاه زرد
· گراغه
· چشمه زیارت
· دومگ
· سرجنگل کورین
· شورو
· شندک
· حمارو
· محمدآباد
· صفرآباد
· سرجنگل شهرک

اسامی محله­‌های هدف در این طرح:

· شهرک دامداران
· پشت گاراژ
· شیرآباد
· دایی آباد
· تپه محمد
· همت آباد