تهران، دیباجی جنوبی

بن بست رحیمی، پلاک 104، واحد 8

021-26656130

پاسخگویی در ساعات اداری

روزهای زوج

از ساعت 9:30 تا 14:00

گزارش بازارچه نوروزی بنیاد خیریه حضرت علی (ع)

دوشنبه 21 فروردین 1396

 

بازارچه بنیاد حضرت علی (ع) تهران

بازارچه خیریه، با هدف حمایت از تولیدکنندگان خانگی و خانواده‌های نیازمند در مدرسه محسن در منطقه اختیاریه تهران با ارایه کارها و محصولات زنان هنرمند و توانمند بنیاد حضرت علی (ع) در روزهای هجدهم تا بیستم اسفندماه برپا شد.

در این بازارچه خيريه که برای اولین بار زنان مددجوی بنیاد در آن شرکت می‌کردند، محصولاتی شامل صنایع دستی، پوشاک و  مواد غذایی عرضه شد.

شرکت در بازارچه خیریه به رغم سردی هوا و مشکلات ناشی از آن دستاوردهای مثبتی برای بانوان بنیاد داشت من جمله: همراهی و همدلی زنان بنیاد با یکدیگر در پیدا کردن ایده‌های نو و تمرین کار گروهی و مشارکتی همچنین کسب تجربه در زمینه بازاریابی و عرضه تولیدات متناسب با نیاز بازار.

با توجه به اولین تجربه بنیاد در مشارکت در بازارچه خیریه، به نظر می رسد برگزاری بازارچه‌هایی از این دست انگیزه و روحیه لازم را برای کارآفرینی و نیز توانمندسازی زنان سرپرست خانوار که یکی از هدف های عمده بنیاد است، فراهم می کند. بدون تردید تجارب حاصل از شرکت در این بازارچه می‌تواند در برنامه‌های آتی بنیاد تاثیرات مثبتی داشته باشد؛ برپایی بازارچه در مکانی مناسب‌تر و پر رفت و آمدتر با تبلیغات فراگیر می‌تواند فضای مناسبی را برای تشویق زنان بنیاد فراهم کند. در عین حال محصولات عرضه شده توسط زنان متناسب با نیاز بازار و دربرگیرنده سلیقه های متفاوت می‌تواند بازار بهتری را برای آنان فراهم سازد که ناگزیر آموزش‌های مرتبط را برای زنان و دست اندرکاران بازارچه ضروری می‌سازد. مسئولان و دست اندرکاران بنیاد حضرت علی (ع) با بررسی نظرات و دیدگاه‌های زنان فعال در بازارچه، در صورتي كه برآيند حضور در بازارچه را مثبت ارزیابی کنند، سعي خواهند کرد تا اين طرح را ادامه دهند و به صورت فعال‌تری بازارچه‌های مختلف خیریه شركت کنند.

در پایان کار بازارچه، دیدگاه‌ها و نظرات زنان شرکت کننده را جویا شدیم که با هم مرور می‌‌کنیم:

  • از برگزاری بازارچه خيريه خیلی خیلی سپاسگزارم. هم تونستم باکمک شما و دوستان کار یاد بگیرم، اعتماد به نفسم بیشتر تقویت شد و از همه مهمتر دوستان خوبی پیدا کردم. از تمامی مسئولان کمال تشکر را دارم و با هیچ کلمه نمیشه این سپاسگزاری را ادا کنم. انشالله برای بعدها فرزتر و بهتر با همکاری شما دوست و یاورمان موفق‌تر خواهیم بود. خدا همیشه یارتان باشد و سایه شما و همسرتان بالای سر دختر نازنین تان.
  • شرکت تو بازارچه برای من یه حس نویی بود که تا حالا تجربه‌اش نکرده بودم. خوشحالم از اینکه اومدم خیلی چیزا یاد گرفتم با خانمای دیگه آشنا شدم. با خود شما بیشتر آشنا شدم یه حس نو و فوق العاده‌ای بود. بابت همه زحماتتون ممنونم.
  • بازارچه براي من تعامل بين زناني بود كه يه دنيا مرد بودن و براي خودشون عزت نفسي بي نظير داشتن، بودن در كنار اين بانوان بهترين تجربه بود.
  • حس وحال خوبی داشتم از اینکه کارم رو به یه طریقی به نمایش عموم گذاشتم، حس خوب همکاری و آشنا شدن با افراد مختلف و سلیقه‌های مختلف. پیشنهاد من برای بازارچه‌های بعدی اینه که مکانی باشه که درمحلی پرتردد و جایی باشه که در دید عموم باشه مثل همین نمایشگاه‌های بهاره. من بطور کلی از رسیدگی و حمایت شما خیلی سپاسگزارم به امید رشد بیشتر و اهداف بزرگتر. با تشکراز همه اعضای بنیاد.