تهران، دیباجی جنوبی

بن بست رحیمی، پلاک 104، واحد 8

021-26656130

پاسخگویی در ساعات اداری

روزهای زوج

از ساعت 9:30 تا 14:00

نشست مشترک بنیاد حضرت علی با آقای میرعابدینی

سه شنبه 9 اردیبهشت 1399

در روند فعالیت‌های بنیاد خیریه حضرت علی(ع) مددکاری جایگاه خود را کمابیش داشته است اما نه به مفهوم حرفه ای آن. به همین سبب بنیاد در تغییر رویکرد خود و برای نتیجه بخشی بهتر فعالیت‌ها، بر ضرورت وجود مددکاری به صورت حرفه ای تاکید دارد. بر این اساس برای آشنایی بیشتر با دانش مددکاری و سازوکار علمی آن دست‌اندرکاران بنیاد، سه‌شنبه 26فروردین 1399، نشست مشترکی با جناب آقای میرعابدینی از اساتید و متخصصان باسابقه مددکاری در محل دفتر بنیاد برگزار کردند.
در ابتدای گفتگو آقا میرعابدینی از تاریخچه مددکاری و تاسیس رشته مددکاری در دانشگاه‌ها به تفصیل سخن گفتند. به زعم ایشان یکی از هدف‌های عمده مددکاری، توانمند کردن مددجویان به منظور درآمدزایی آنان است تا بتوانند زندگی سالم و بدون دغدغه‌ای داشته باشند. سپس از روند پذیرش مددجویان در بنیاد خیریه حضرت علی(ع) سوالاتی مطرح شد که درباره چگونگی فعالیت بنیاد در این زمینه توضیحاتی ارائه شد.

در ادامه، آقای میرعابدینی با تاکید بر ضرورت وجود مددکاران حرفه‌ای در خیریه‌ها اذعان داشتند، برای مواجه شدن با مشکلات گوناگون مددجویان و شناسایی هر چه بهتر و دقیق‌تر مسایل آنان، ناگزیر نیازمند به کارگیری و استفاده از مددکاران اجتماعی و حرفه‌ای هستیم تا خدمات ارائه شده در جهت رفع کاستی‌های آنان باشد. همچنین برای تغییر و بهبود فرم‌های مصاحبه بنیاد و تعیین شاخص‌های مورد نیاز برای پذیرش مددجو نیز پیشنهاداتی طرح و درباره آن گفتگو شد.