افتتاح اولین شعبه بنیاد خیریه حضرت علی (ع) در کاشان

اولین شعبه بنیاد خیریه حضرت علی (ع) روز پنجشنبه ۱۴آذر ۱۳۹۸ طی مراسمی در کاشان افتتاح شد. این مراسم با حضور دست اندرکاران و مسئولان بنیاد و نیز خیرین و نیکوکارانی از شهرهای تهران و کاشان و با حضور آقای دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده محترم کاشان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. برنامه با تلاوت آیاتی از قرآن توسط یکی از نوجوانان تحت پوشش آغاز شد. سپس آقای دکتر هاشمی گزارشی از فعالیت‌ها و عملکرد مالی بنیاد ارائه کردند. در میان برنامه سه نفر از اعضای خانواده‌های بنیاد، از تجربه ها و احساسات خود درباره شرایط گذشته و فعلی خود برای مهمانان برنامه سخن گفتند.

سخنران دوم این جلسه سرکار خانم زهرا رحیمی مدیرعامل جمعیت امام علی بود که با توجه به تجربه و پیشینه فعالیت های خود در آن جمعیت، به تفصیل موانع و آسیب‌های فعالیت‌های خیریه ای و راه های برون رفت از آن را تشریح کردند و اذعان داشتند که با توجه به شرایط سخت جامعه، نهادهای مدنی بایستی بکوشند با امکانات حداقلی موجود درصدد دستیابی به حداکثر نتیجه باشند. در عین حال بر این نکته تاکید کردند که با توجه به مسئولیت اجتماعی همه افراد به ویژه سازمان‌ها، جلب مشارکت مردمی می تواند راه حل مناسبی برای افزایش حمایت‌ها و رفع مشکلات نهادهای مدنی باشد.

در ادامه برنامه جناب آقای حاجی اسماعیلی مشاور بنیاد طی سخنانی از اهمیت بهداشت روانی گفتند و با توجه به تئوری انتخاب، نیازهای اساسی انسان و چگونگی برآورده شدن این نیازها به منظور سلامت روانی افراد را تشریح کردند.
این مراسم با پذیرایی و صرف ناهار به همراه حاضران در برنامه و مهمانان مدعو پایان یافت.

۱۳۹۸-۹-۲۵ ۱۷:۱۰:۵۶ +۰۳:۳۰۲۵ام آذر, ۱۳۹۸|گزارش‌های خبری|

ثبت ديدگاه